Kocaeli Barış Gazetesi muhabiri Merve Dişli, yaptığı “AKP’li gençlere rağmen ocak kurmuşlar, gençlerin haberi yok!” başlıklı haberinin ardından AK Gençlik Ocakları Genel Başkanı Barış Çiftçi tarafından tehdit edildiğini açıkladı. Dünden beri çeşitli telefonlar almaya başladığını ifade eden Dişli, bugün de AK Gençlik Ocakları Genel Başkanı Barış Çiftçi tarafından aranarak tehdit edildiğini söyledi. Twitter hesabı aracılığıyla tehdit edildiğini açıklayan Dişli, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"BAŞIMA GELEN HER ŞEYDEN AK GENÇLİK OCAKLARI SORUMLUDUR

Bu haberi yaptığım andan itibaren aranıyorum. Son olarak 2.5 saat önce derneğin genel başkanı Barış Çiftçi beni aradı. Bu haberi yapmak için kimden talimat aldığımı, Kocaeli’ye geleceğini bu haberin bedelini bana ödeteceğini, habere yazdıklarımı yüzüne söyleyemeyeceğimi, haddimi bilmemi söyleyerek beni tehdit etti. Sadece mecliste gündeme gelen bir derneğin Kocaeli İl Başkanlığının açılması üzerine yaptığım basit bir haber yüzünden uğramadığım hakaret kalmadı. CAN GÜVENLİĞİM TEHLİKEDE"

CHP’li Toprak: İktidarın seçim sürecinde dış güçlerden destek aldığı açığa çıktı CHP’li Toprak: İktidarın seçim sürecinde dış güçlerden destek aldığı açığa çıktı