İleri Haber eski Genel Yayın Yönetmeni Doğan Ergün ile dönemin sorumlu Yazı İşleri Müdürü İzel Sezer’e ceza talep edildi.

İleri Haber eski Genel Yayın Yönetmeni Doğan Ergün ve dönemin Sorumlu Müdürü İzel Sezer’e, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski avukatı tarafından rüşvet pazarlığı yapıldığı iddialarını haberleştirdikleri için haklarında, "Alenen hakaret", "kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaların kaydedilmesi suretiyle elde edilen verilerin basın ve yayın yoluyla hukuka aykırı olarak ifşa edilmesi"  ve "iftira” suçlamalarıyla açılan davanın 4’üncü duruşması Çağlayan’da bulunan İstanbul 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.  Duruşmaya  Ergün, Sezer ile avukatları Özgür Urfa hazır bulundu.

CEZA TALEBİ

Hataylı depremzede: 42 saattir yardım bekliyoruz Hataylı depremzede: 42 saattir yardım bekliyoruz

Söz verilen iddia makamı, 2 Aralık’ta yazılı olarak sunduğu ceza talepli mütalaasını tekrar etti. İddia makamı mütalaada, söz konusu haberlerin Erdoğan’ın eski avukatı Mustafa Doğan İnal’ın “şeref hasiyet ve namusu” ile “toplum içindeki itibarını” zedelediğini öne sürdü. Gazeteciler ve avukat Urfa, esas hakkındaki mütalaaya karşı süre talebinde bulundu. Ara kararını açıklayan mahkeme, talebi kabul ederek, duruşmayı 14 Mart’a erteledi.