2022’nin ilk altı ayında AB sınırlarından kaçak giriş yapan Türkiye vatandaşlarının sayısı 8 bin 600 olarak açıklandı.

Meksika’dan ABD’ye giriş yaparken yakalananların sayısı ise bunun yaklaşık iki katı. İkinci 6 aydaki kaçak girişler de eklenince bu alanda tarihi bir rekor gelebilir.

Avrupa Birliği’nin (AB) dış sınırlarını korumakla görevli kurumu Frontex’in verilerine göre bu yılın ilk 6 ayında AB sınırlarından kaçak giriş yapmak isterken yakalan Türkiye vatandaşlarının sayısı 8600 oldu.

AB’YE SIĞINANLAR ALTI AYDA, GEÇEN YILI GEÇTİ 

Serbestiyet’in haberine göre, bu sene başından Ekim sonuna kadar Almanya’dan siyasi sığınma talebinde bulunanlar içinde en kalabalık üçüncü grup ise Türk vatandaşları. Aynı dönemde tüm AB ülkelerinden sığınma talebinde bulunan Türk uyrukluların sayısı ise yaklaşık 20 bin. Bu sayı, geçen yılın tamamına eşit.

Afganistan’da kadınların eğitimine engel olan yönetimi protesto etti, gözaltına alındı Afganistan’da kadınların eğitimine engel olan yönetimi protesto etti, gözaltına alındı

MEKSİKA SINIRINDA 15 BİN KİŞİ YAKALANDI 

Öte yandan ekim sonuna kadar Meksika sınırından illegal geçiş yaparken yakalanan Türk vatandaşlarının sayısı ise 15 bin oldu. Yalnızca Ekim ayında illegal geçiş yapan Türk vatandaşı sayısı ise 1405.