Fransa’nın güneyindeki yangın 5. gününde kontrol altına alındı

Ülkenin güneyindeki Var bölgesinde Pazartesi çıkan yangının bugün itibarıyla kontrol altına alındığı aktarıldı.

AVRUPA 21.08.2021 - 09:43 21.08.2021 - 09:52

Fransa’nın güneyinde bulunan Var bölgesi valiliğinden yapılan açıklamada, 16 Ağustos tarihinde Gonfaron kasabası yakınlarında Maures Masifi’nde başlayan orman yangınının kontrol altına alındığı, ancak alevlerin henüz tamamen söndürülemediği belirtildi.

SİGARA İZMARİTİNDEN ÇIKMIŞ OLABİLİR

AA'nın aktardığı habere göre, Franceinfo ve Le Parisien’in haberlerine göre, yangının sebebiyle ilgili soruşturmada otoyol dinlenme alanından ormana doğru fırlatılan sigara izmaritinin alevlerin ilk sebebi olabileceği ihtimali ağır basıyor.

2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Alevlerle mücadele eden 7 itfaiyecinin hafif yaralandığı yangında, 2 kişi yaşamını yitirdi, 19 kişi dumandan zehirlendi. Yaklaşık 1200 itfaiyecinin mücadele ettiği yangında, 8 bin hektardan fazla alan kül oldu.

İtfaiye ekiplerinin yanı sıra uçaklar ve helikopterler ile müdahale edilen yangın nedeniyle 10 bine yakın kişi ve sahil kenarına yakın birçok kamp alanı tahliye edilmişti.

Diğer yandan, ülkenin güneyindeki Aude ili civarındaki 4 yangın ile Vaucluse ve Gard illerinde birçok noktada çıkan yangınlar da kontrol altına alındı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST