Fındıklı İlçe Başkanı gözaltına alındı

Fındıklı İlçe Başkanı ESP'li Tugay Köse, sosyal medya paylaşımı nedeniyle gözaltına alındı.Rize'nin Fındıklı İlçe Başkanı Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyesi Tugay Köse, sosyal medya p...

YEREL 14.04.2020 - 11:05 14.04.2020 - 11:05

Fındıklı İlçe Başkanı ESP'li Tugay Köse, sosyal medya paylaşımı nedeniyle gözaltına alındı.

Rize'nin Fındıklı İlçe Başkanı Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyesi Tugay Köse, sosyal medya paylaşımı gerekçesiyle dün gözaltına alındı.Eşinin hangi paylaşım gerekçesiyle gözaltına alındığını bilmediğini aktaran Nuriye Köse, "Tugay, ESP'nin yaptığı bir paylaşımı, kendi sosyal paylaşım sayfasında paylaştı. Ancak bana, bunun ne olduğunu bilmediğini söyledi" dedi.Tugay Köse'yi polislerin çağırdığını belirten Nuriye Köse, "Dün akşam üzeri polisler, kendisini polis merkezine çağırdı. Tugay da bu çağrı üzerine polis merkezine gitti. Tugay, hala gözaltında. Avukatı tam olarak neler olduğunu sanırım bugün öğrenecektir" diye konuştu.

EMEP İLÇE BAŞKANI: DERHAL SERBEST BIRAKILMALI

Fındıklı EMEP İlçe Başkanı Hasan Zorlucan, Tugay Köse’nin sosyal medya paylaşımı nedeniyle gözaltına alınmasını kınadığını açıkladı.Zorlucan, "Gerçekten bazen insan rüya mı gerçek mi? diye düşünüyor. Yönetenler bu günlerde yapması gerekenlerle uğraşma yerine (eksiklik yok gibi) insanların düşündüklerine ve yazdıklarına engel olmaya çalışıyor. Yazık çok yazık. Bu durum ülkemizi kimlerin ve nasıl yönettiklerinin göstergesi. Kınıyor, protesto ediyor ve Tugay Köse arkadaşımızın derhal serbest bırakılmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@