Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı ve diğer konsey üyeleri hakkında “örgüt üyeliği” suçlamasıyla soruşturma başlatıldığı ve gizlilik kararı getirildiği öğrenildi.

MA’nın haberine göre, Kimyasal silah kullanımına ilişkin açıklama yapan ve bu nedenle tutuklanan Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı, Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı hakkında aynı olaya ilişkin ikinci soruşturma başlatıldığı öğrenildi. 

Babacan, AYM başkanlığına yeniden seçilen Zühtü Arslan’ı tebrik etti Babacan, AYM başkanlığına yeniden seçilen Zühtü Arslan’ı tebrik etti

TÜM KONSEY ÜYELERİNE SORUŞTURMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fincancı ve diğer TTB Konsey üyelerinin tamamı hakkında “örgüt üyeliği” suçlamasından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

SORUŞTURMAYA GİZLİLİK KARARI

Soruşturmada gizlilik kararı olduğu da bildirildi. Böylelikle Fincancı aynı olaya ilişkin iki kez farklı soruşturmaya tabi tutulmuş olacak. Ayrıca Fincancı’nın tutuklu bulunduğu dosyanın, bugün merkez konseyi üyeleri hakkında hazırlanan soruşturmanın ve TTB’nin başkan ve merkez konseyi üyelerinin görevden alınmasına ilişkin davayı hazırlayan savcının aynı kişi olduğu da öğrenildi.