Ezgi Sevgi Can: "Adaleti hep kırıntılarıyla veriyorlar, cezasızlığa karşı mücadele devam edecek" Ezgi Sevgi Can: "Adaleti hep kırıntılarıyla veriyorlar, cezasızlığa karşı mücadele devam edecek"

Üç yıldır kesintisiz Adalet Nöbeti’ni sürdüren Ferit Şenyaşar, HDP'nin “Mücadeleni Meclis’te sürdür” teklifine olumlu yanıt vererek, milletvekilliği aday adaylık dosyasını HDP Urfa İl Örgütü’ne teslim etti.

Urfa'nın Suruç ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınları tarafından babası ve ağabeyi öldürülen, bir ağabeyi tutuklanan ve kendisi de yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar'a Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) milletvekili olması için teklif götürüldü.

HDP, Emine Şenyaşar ile birlikte Adalet Nöbeti'ni kesintisiz sürdüren Ferit Şenyaşar'a, parlamentonun yolunu açtı. HDP'nin Şenyaşar'a yaptığı "milletvekili ol, adalet mücadeleni parlamentoya taşı" çağrısına olumlu yanıt veren Ferit Şenyaşar, aile avukatı Hidayet Enmek ile partinin Urfa İl Başkanlığı'na giderek milletvekilliği aday adayı dosyasını teslim etti.