Fatih Erbakan çocuk yaştaki evlilikleri savundu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, çocuk yaşta evliliği savunarak, "15 yaşındaki biri cinsel olgunluğa eriştiğine göre rızası da geçerlidir" ifadelerini kullandı.Yeniden Refa...

TOPLUMSAL CİNSİYET 20.05.2020 - 12:46 20.05.2020 - 12:46 Dokuz8 Haber

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, çocuk yaşta evliliği savunarak, "15 yaşındaki biri cinsel olgunluğa eriştiğine göre rızası da geçerlidir" ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, katıldığı bir programda çocuk yaşta evliliği ve çocuğa yönelik istismarı savundu.Biz10 TV’de Zeynep Uzun’un konuğu olan Fatih Erbakan, Anadolu’da yıllardan beri 14, 15, 16 yaşında evliliklerin olduğunu ve bu insanların mutlu yuvalar kurduklarını iddia ederek, "15 yaşında biri cinsel olgunluğa eriştiğine göre rızası geçerlidir" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NE "ÖZEL ÜRETİLMİŞ ZEHİR" TANIMLAMASI

Öte yandan "İnsanı, Aileyi ve Toplumu Yıkmak için Atılan Adımlar ve Sonuçları" başlıklı bir grafik hazırlayıp, Birleşmiş Milletler ile Avrupa Birliği’ni suçlayan Fatih Erbakan, Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Yok Edilmesi Sözleşmesi ile İstanbul Sözleşmesi’ni "özel üretilmiş zehir" olarak tanımladı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@