Fahrettin Altun'a göre 30 Ağustos'u halk kutlamasa da olur

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 30 Ağustos kutlamaları hakkında yaptığı açıklamasında, “Söz konusu kutlamalar devlet ciddiyetine uygun bir şekilde aylar öncesinden yapılan planl...

GÜNDEM 28.08.2020 - 12:53 28.08.2020 - 12:53

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 30 Ağustos kutlamaları hakkında yaptığı açıklamasında, “Söz konusu kutlamalar devlet ciddiyetine uygun bir şekilde aylar öncesinden yapılan planlamalara uygun bir şekilde icra edilecektir.” ifadelerini kullandı.

30 Ağustos kutlamalarına İçişleri Bakanlığı’nca “koronavirüs salgını” gerekçe gösterilerek yasaklama getirilirken, yaklaşık bir aydır hazırlıkları süren Malazgirt Zaferi’nin Ahlat’taki kutlamalarına Erdoğan ve Bahçeli başta olmak üzere yüzlerce kişi katılmıştı. Alınan bu karar eleştirilirken Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 30 Ağustos Zafer Bayramı hakkında açıklama yaptı. Altun, “Söz konusu kutlamalar devlet ciddiyetine uygun bir şekilde aylar öncesinden yapılan planlamalara uygun bir şekilde icra edilecektir” dedi.

"AYLAR ÖNCESİNDE YAPILAN PLANLAMALARA UYGUN ŞEKİLDE İCRA EDİLECEK"

Kişisel Twitter hesabından konu hakkında açıklama yapan Altun, şunları yazdı:“Bir kez daha vurgulamak isteriz ki, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları gündelik ve suni tartışmaların şekillendireceği etkinlikler değildir. Söz konusu kutlamalar devlet ciddiyetine uygun bir şekilde aylar öncesinden yapılan planlamalara uygun bir şekilde icra edilecektir.

"BEYHUDE GİRİŞİMLERLE KARŞI KARŞIYA KALDIĞIMIZI GÖRÜYORUZ"

"Birileri bu ülkede yıllarca vesayet odaklarını kışkırtmak için suni rejim krizleri çıkarmaya çalıştı. Söz konusu unsurlar bunu yaparlarken daima resmî bayramları ve sembolleri manipüle ettiler. Bugün yine bu türden beyhude girişimlerle karşı karşıya kaldığımızı görüyoruz."

"BÜTÜN BUNLAR SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİ SAYESİNDE HAYATA GEÇMİŞTİR"

"Bugün, devlet milletiyle gerçek manada bütünleşmiş, vesayet odakları tasfiye olmuştur. Cuntalar ortadan kalkmış, terör kaynağında kurutulmaya başlanmış ve demokratik siyaset itibar kazanmıştır. Bütün bunlar sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği sayesinde hayata geçmiştir.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@