2021 Eurovision Uluslararası Şarkı Yarışması'nda İtalya'yı temsil eden ve yarışmayı birincilikle tamamlayan ünlü müzik grubu Maneskin, 23 Temmuz'da İstanbul'da konser verecek.

Haliç Üniversitesi'nden görkemli defile Haliç Üniversitesi'nden görkemli defile

65. Eurovision Uluslararası Şarkı Yarışması'nda "Zitti E Buoni" adlı şarkısıyla birinci olan İtalyan rock müzik grubu, Coachella, Rock in Rio, Rock Am Ring, Reading & Leeds ve Lollapalooza gibi festivallerin de dahil olduğu dünya turnesi kapsamında Küçükçiftlik Park'ta sahne alacak.

Müzikal yolculuklarına 2015 yılında Roma sokaklarında çalarak başlayan grup, baş vokalist Damiano David, bas gitarist Victoria De Angelis, gitarist Thomas Raggi ve baterist Ethan Torchio gibi ismlerden oluşuyor.

MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2021'de En İyi Rock Grubu ödülüne layık görülen Maneskin, Amerikan Müzik Ödülleri 2021 için "Beggin" şarkısıyla Favori Trend Şarkı ödülüne aday gösterildi ve Global Citizen Live 2021 ile 71. Sanremo Müzik Festivali'nde de ödül kazandı.

Topluluk, altı elmas plak, 133 platin ve 34 altınla Spotify'da dünyanın en çok dinlenen İtalyan müzik grubu seçildi ve tüm dijital platformlarda yaklaşık 4 milyar dinlenmeye ulaştı.