Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi tarafından toplumsal cinsiyette eşitlik sağlamak amacıyla açılan kurslardan biri olan “Kadınlara Tamir Kursu” eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler katılım belgelerini aldılar.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kadınların günlük yaşam ve el becerilerini güçlendirmelerini artırmaya yönelik çalışmaları devam ediyor. Kadınlar, Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi’nin ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ sağlamak amacıyla açtığı dört hafta süren tamir kursunda, evde ihtiyaç duyacakları konularda eğitim aldılar.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen kursta kadınlara, lamba, sigorta tamiri, avize takma, sehpa tamiri ve montajı, çerçeve takma, musluk tamiri gibi eğitimler verildi.

Aydın Büyükşehir çocukları oyunu izlemeye davet ediyor Aydın Büyükşehir çocukları oyunu izlemeye davet ediyor

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerler, katılım belgelerini aldı. Kursun kendileri için çok faydalı geçtiğini belirten kursiyerler, Büyükşehir Belediyesi ve çalışanlarına bu tür eğitimler düzenledikleri için teşekkür ederek, evde tamir işlerini artık kendilerinin yapabileceklerini söylediler.