EBB Bilim Deney Merkezi açıldığı günden bu yana bilim turlarından faydalanan tüm bilim severlere ve personeline, bünyesinde bulunan deprem simülatörü ve Arama Kurtarma Derneği’nden (AKUT) alınan güncel bilgilerle ‘Uygulamalı Deprem Bilinçlendirme Eğitimi’ vermeye devam ediyor. Eğitimlerde deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasında alınması gereken önlemler, bilim iletişimcileri tarafından ziyaretçilere aktarılıp Bilim Deney Merkezi’nde bulunan deprem simülatöründe etkileşimli ve uygulamalı olarak pekiştiriliyor.

Bu kapsamda son olarak Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından bölgede arama-kurtarma faaliyetlerine katılan Eskişehir AKUT ekibinden arama-kurtarma uzmanları ile seminer birimi, Bilim Deney Merkezi personeline eğitim verdi. Eğitimde, AKUT uzmanları teknik bilgilerin yanı sıra afet bölgesinde edindikleri bilgileri ve saha deneyimlerini de personelle paylaştı.

Eskişehir'de yolcu otobüsü ile otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi öldü Eskişehir'de yolcu otobüsü ile otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi öldü