Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı ve eski AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Erdoğan'ın THY ile ilgili sözlerini "sanal gündemlerle toplumu meşgul etmek" olarak yorumladı.

Op Dr Turhan Çömez, sosyal medyada yayınladığı mesajında CUmhurbaşkanı Erdoğan'ın Türk Hava Yolları ile ilgili, "Turkish Airlines ismini silip Türkiye Hava Yolları yazacağız" açıklamasına değindi.

Erdoğan, THY'yle ilgili, "Artık Turkey yok Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de Türkiye Hava Yolları yazacağız" sözlerini sarf etmişti. Erdoğan'a siyasi çevrelerden de tepkiler gelmişti.

Görevden alındığı ileri sürülen Türk Ocakları İstanbul Şube Başkanı: Bana böyle bir karar iletilmedi Görevden alındığı ileri sürülen Türk Ocakları İstanbul Şube Başkanı: Bana böyle bir karar iletilmedi

Turhan Çömez ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın THY'nin ismiyle ilgili yaptığı açıklamayı "sanal gündemlerle toplumu meşgul etme" olarak değerlendirdi ve "Bu sefer tutmayacak. Ne yaparsanız yapın, gidiyorsunuz" dedi.

Turhan Çömez, paylaşımında şu sözlere yer verdi: "Sıra Türk Hava Yolları'nı, Türkiye Hava Yolları yapmaya geldi. Temel niyet, derinleşen ekonomik kriz konuşulmasın, sanal gündemlerle toplum meşgul edilsin. Bu sefer tutmayacak. Ne yaparsanız yapın, gidiyorsunuz. Hem de Türk Hava Yolları'nın uçakları kadar hızlı."