EŞİK'ten 'cinskırımı'na karşı sosyal medya kampanyası: Meclis göreve

EŞİK- Eşitlik için Kadın Platformu bugün kadın cinayetlerini, cinskırımı ve kadına karşı şiddeti önlemek için Meclis’e görev çağrısında bulundu.EŞİK- Eşitlik için Kadın Platformu bugün kadın...

TOPLUMSAL CİNSİYET 22.01.2021 - 17:46 22.01.2021 - 17:46

EŞİK- Eşitlik için Kadın Platformu bugün kadın cinayetlerini, cinskırımı ve kadına karşı şiddeti önlemek için Meclis’e görev çağrısında bulundu.

EŞİK- Eşitlik için Kadın Platformu bugün kadın cinayetlerini, cinskırımı ve kadına karşı şiddeti önlemek için Meclis’e görev çağrısında bulundu.  EŞİK, bu konuda sözü olan herkesi kampanyayı desteklemeye çağırırken, "Sesimize ses olun, hep birlikte sesimizi Meclis’e duyuralım ve cinskırımı durdurmak için harekete geçelim" dedi.EŞİK – Eşitlik İçin Kadın Platformu, günde en az üç kadının öldürüldüğü, bir o kadar da şüpheli ölüm ve yeterince soruşturulmayan intiharla kadınların yaşamdan koparıldığı bu şiddetin adının artık "cinskırım" olduğunu kaydetti ve "Gelin, cinskırımı birlikte durduralım. Kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin önlenmesi için yetkilileri göreve çağıralım" açıklamasını yaptı.https://twitter.com/esik_platform/status/1352578249432453123?s=20EŞİK konuya ilişkin şu çağrıda bulundu:"Cinskırımı durdurmak için siz de sözünüzü duyurmak isterseniz;·       Günde en az üç kadın öldürülüyor, bu artık bir #cinskırım·       Meclis kadın cinayetlerini önlemek için özel gündemle toplansın #MeclisGöreve·       İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı şiddetle mücadele yasası etkin uygulansın·       TBMM özel gündemle toplanarak cinskırım boyutuna varan kadın cinayetlerini önlesinmesajlarını içeren, en uzun 1 dakikalık videolarınızı [email protected] adresine e-posta olarak gönderebilirsiniz. Bugünden itibaren her gün bu mesajları içeren videoları yayınlayacağız. Ayrıca @esik_platform (Twitter ve Instagram) hesaplarımızda yayınlanan videoları kendi hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Her türlü paylaşım ve katılım desteğiyle bu kampanyayı birlikte büyütelim, sesimizi Meclis’e duyuralım ve cinskırımı durdurmak için toplumu harekete geçirelim.Siz de videonuz ile bize katılın, beraber seslenelim:Artık yeter!Cinskırım var!Meclis göreve!Özel gündemle toplanın!Etkin önlemler için ortak politika geliştirin!Sözleşme, yasa dahil her türlü politikanın etkin uygulanışını Meclis olarak denetleyin!"

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@