Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından afet bölgesine desteklerini sürdüren Esenyurt Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde depremzede kadınları unutmadı. Belediye personeli ve Esenyurt Güçlü Kadınlar Kooperatifi ile birlikte başlatılan dayanışma kampanyası kapsamında kadınlar, depremzedeler için hem el emeği ürünler üretti hem de çeşitli hediyeler aldı. Hazırlanan hediyeler tek tek paketlenerek, üzerlerine dayanışma notları yazıldı. Hediyeler, belediye çalışanları tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Antakya’nın köylerindeki kadın depremzedelere dağıtılmak üzere bölgeye gönderildi.

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Akgün: İYİ Parti Türk Milleti’nin sigortasıdır İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Akgün: İYİ Parti Türk Milleti’nin sigortasıdır

Bu özel günde deprem bölgesindeki kadınların yanında olacaklarını belirten Esenyurt Belediyesi Sosyoloğu Öznur Kıran, “Her yıl düzenlediğimiz 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü ülkece yaşadığımız yastan dolayı bu sene sahada deprem bölgesinde geçirmeye karar verdik. Bununla ilgili oradaki kadınlar için neler yapabiliriz diye düşündük ve ortak fikir şu oldu: Esenyurt Belediyesi'nin kadın çalışanları, Esenyurtlu kadınlar ve iş birliği yaptığımız Güçlü Kadınlar Kooperatifi ile birlikte hediyeler hazırladık. Buradan hazırlanan hediyeleri oraya götürerek hem onlara destek olacağız hem de acılarını paylaşacağız” dedi.