Haber: Gökhan Çakmak

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, 2017 yılının Eylül ayında AKP’li Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından İller Bankası kredisi ile yaklaşık 2 milyon lira harcanarak yapımı tamamlanan ve açılışı gerçekleştirilen Spor Parkı yıkıldı. 

BİRÇOK BAKANLIK TARAFINDAN ÖDÜL ALMIŞTI

Açılışının ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı gibi birçok farklı Bakanlık tarafından ödüle layık görülen 4 bin metre kare alana kurulu olan Spor Parkı’nın bünyesinde; mini golf platformu, mini futbol alanı, sentetik buz pisti, tırmanma, kay-kay alanı, koşu ve yürüyüş parkurunun yanı sıra büfe, WC, bebek bakım odası ve oturma alanları bulunuyordu.

Önceki Belediye Başkanı Uysal, Spor Parkı’nın açılışında, “Gençlerimiz spor yapsın, içki ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklara bulaşmasın. Spor yapan insanın kötü alışkanlıkları olmaz. Bizler, çocuklarımız ve gençlerimiz için daha fazla spor tesisleri yapacağız” açıklamasında bulunmuştu.

YERİNE BALIK RESTORANI PROJESİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın yeniden belediye başkanı seçilmesinin ardından Spor Parkı yıkılırken, yeni proje için de yer açıldı.

Spor Parkı yerine, yaklaşık 600 metrekare alana balık restoranı yapımına 2021 yılı Mayıs ayı içerisinde başlandı. Ancak Belediye Başkanı Posbıyık’ın “2,5 bilemedin 3 ay içerisinde tamamlanır” dediği proje hala bitirilemedi. Projenin inşaat çalışmaları devam etmezken, çalışmaların neden durduğu ile ilgili ise hiçbir açıklama yapılmıyor.

Gözden kaçırmayın

Kastamonu'da Mayıs ayında kar yağıyor: Kentte yaşam olumsuz etkilendi Kastamonu'da Mayıs ayında kar yağıyor: Kentte yaşam olumsuz etkilendi

Öte yandan inşaatın durdurulma nedeninin, proje alanının ihale evraklarında sahil bandında bulunan bir kafenin adresi olarak gösterilmesinden kaynaklandığı iddia edildi.

* Bu haber Medya Araştırmaları Derneği'nin yürüttüğü Yerel Medya ve Yurttaş Habercileri İçin Hak Temelli Yeni Medya Eğitimi Karadeniz Eğitim Programı kapsamında hazırlanmıştır.