Erdoğan’dan Barınamıyoruz diyen öğrencilere ilişkin açıklama: Hayatınız yalan

Üniversite öğrencilerin yaşadığı sorunlara ilişkin konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan" dedi.

GÜNDEM 25.09.2021 - 19:40 25.09.2021 - 20:08

Üniversite öğrencilerin yaşadığı sorunlara ilişkin konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan" dedi.

Yurtlara yerleşemeyen, fahiş kiralardan dolayı ev kiralamayan öğrenciler günlerdir “Barınamıyoruz” diyerek, geceleri sokakta geçiriyor. Barınma sorunu yaşayan üniversite öğrencilerine ilişkin İstanbul'da Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis açılış töreninde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan" dedi. 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: “Dünya değiştikçe, ülkemiz geliştikçe bilhassa gençlerimizin beklenti ve ihtiyaçları fazlalaştıkça biz de kendimizi buna göre güncelliyoruz.  Dünkü Türkiye'nin ihtiyacı kimseyi aç ve açıkta bırakmamaktı. Bugünkü Türkiye'nin ihtiyacı herkese arzu ettiği standartta hayatını sürdürebileceği imkanları sağlamaktır. Son günlerde üniversite öğrencileriyle alakalı maalesef çok çirkin bir kampanya sürdürülüyor. Ülkemizde iktidara geldiğimizden bu yana yurt kapasitelerini hiçbir dönemde olmadığı kadarıyla tırmandıran, neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız. 

HAYATINIZ YALAN

Ve bunu görmeden maalesef yalan, yanlış, hiç ilgisi alakası olmayan kişileri güya bankların üzerine yatırarak Türkiye'de şu anda yurt yokmuş diye, bu tür yalan yanlış kampanyalar sürdürülüyor. Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan. Bizim yurtlarımız ortada. Ve bütün bu yurtlarla birlikte kapasite ortada. Bu yurtlarımızda 2, bilemedin 3 kişilik kapasiteyle biz öğrencilerimizi ağırlıyoruz.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@