Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST'te gençlere seslendi, yerli arabayla ilgili olarak "Artık zaman yakın, TOGG artık halkımızın istifadesine sunulacak" bilgisini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "yüreği kıpır kıpır atan genç mucitlerin 2053 ve 2071 Türkiye'sinin mimarları olacağını" söyledi. Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te yaptığı konuşmada, sözlerine, Fatih Sultan Mehmet Han'ın fethettiği, Hezarfen Ahmet Çelebi'nin yaşadığı İstanbul'dan ülkenin tüm gençlerini selamlayarak başladı. Erdoğan TEKNOFEST hakkında şunları söyledi: "TEKNOFEST sadece evlatlarımızı dünyanın en modern teknolojileriyle tanıştırmıyor, aynı zamanda onlara birlikte iş yapmayı, takım ruhunu, milli duyguları da aşılıyor. Gençlerimiz her sene TEKNOFEST Teknoloji Yarışma tarihlerinin belirlenmesini sabırsızlıkla bekliyor. Kurdukları takımlarla, roketten insansız hava araçlarına, elektrikli araçlardan endüstriyel robotlara, biyoteknolojiden çevreye kadar birçok alanda kıyasıya rekabet ediyorlar. Sevindirici olan husus, ailelerimizin de bu yarışmalara hazırlık sürecinde çocuklarımızın en büyük destekçileri olmasıdır. Burada gençlerimizin emeklerinin yanı sıra Türkiye'nin birikimi, ülkemizin zengin potansiyeli de var. Burada Türkiye'nin yarınlarına yön verecek başarılı bilim insanları, mühendisleri, teknisyenleri, araştırmacıları, astronotları var. TEKNOFEST'in yüreği kıpır kıpır atan genç mucitleri inşallah 2053 ve 2071 Türkiye'sinin mimarları olacaktır."

Özkoç'tan Erdoğan'ın OHAL yetkisine tepki Özkoç'tan Erdoğan'ın OHAL yetkisine tepki

AZERBAYCAN'DA DA DÜZENLENECEK

Z kuşağı tartışmalarını "Varsın birileri sizleri harflerle kategorilere ayırarak tanımlamaya çalışsın" diye yanıtlayan Erdoğan, "Varsın Akıncı'nın bir kablosunu lehimleyemeyecek, Gökbey'in tek bir vidasını sıkamayacak, TOGG'un bataryasının yerini dahi gösteremeyecek olanlar, bu eseri inşa eden gençleri hor, hakir görsün. Biz gençlerimize inanıyoruz." dedi. Erdoğan, TEKNOFEST'in dünya markası haline getirileceğini ve Azerbaycan'dan başlayarak, dost ve müttefik ülkelerde de düzenleneceğini söyledi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli araba TOGG konusunda da açıklamalarda bulundu ve "Artık zaman yakın, TOGG artık halkımızın istifadesine sunulacak." dedi.