Erdoğan koronavirüs tedbirlerinde sorumluluğu Bilim Kurulu’na yükledi

Koronavirüs tedbirlerinde sorumluluğu Bilim Kurulu’na yükleyen Erdoğan, "Bu işin birinci derecede sorumlusu Bilim Kurulu" açıklamasında bulundu. Erdoğan ayrıca, Kanal İstanbul projesiyle ilgili ya...

GÜNDEM 27.11.2020 - 14:49 27.11.2020 - 14:49

Koronavirüs tedbirlerinde sorumluluğu Bilim Kurulu’na yükleyen Erdoğan, "Bu işin birinci derecede sorumlusu Bilim Kurulu" açıklamasında bulundu. Erdoğan ayrıca, Kanal İstanbul projesiyle ilgili yatırımcılardan yoğun talep olduğunu savundu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"VATANDAŞLAR HALA DİKKATLİ DAVRANMIYOR"

Koronavirüs tedbirlerinin artırılabileceğinin sinyalini veren Erdoğan, şöyle konuştu:"Yeni tedbirlerle alakalı olarak bu işin birinci derecede sorumlusu bilim kuruludur. Bilim kurulu her türlü hazırlığı ve çalışmayı yürütüyor. Bu konuda vatandaşlarımızın hassasiyeti önemli. Birçok tedbir açıklamamıza rağmen vatandaşlarımızın hâlâ kapalı mekanlarda bu işlere hiç dikkat etmediklerini, kapalı mekanlarda sigara içtiklerini görüyoruz. Maske takmadıklarını görüyoruz. Biz şu anda Sağlık Bakanlığımızın da attığı adımlarla tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız. Bilim Kurulu önerileriyle bu tedbirleri alacağız.”

"AŞIYLA İLGİLİ KENDİ FAALİYETLER HIZLA İLERLİYOR"

Erdoğan, koronavirüs aşısına ilişkin ise, "Aşıyla alakalı olarak da bizim kendi faaliyetlerimiz hızla ilerliyor. Aşı ithali noktasında görüşmelerimiz var. Uğur Bey ve eşinin geliştirdiği aşı var. Sayın Putin'le yaptığım görüşmeler var. Çin Sağlık Bakanı ile Sağlık Bakanımın yaptığı görüşmeler var" ifadelerini kullandı.

"VARLIK FONU'NU FARKLI BİR YERE OTURTMAK İSTİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Berat Albayrak'ın affını istediği' yönünde iddiaların olduğu Varlık Fonu toplantısına ilişkin de, "Önümüzdeki sürece yönelik Varlık Fonu'nu küresel anlamda çok daha farklı bir yere oturtmak istiyoruz. Başkan benim, aldığımız kararları uyguluyoruz" dedi.

"KANAL İSTANBUL'A YOĞUN TALEP VAR"

Yaşam savunucuları ve uzmanların tepki gösterdiği Kanal İstanbul projesine dair de konuşan Erdoğan, şöyle devam etti:"Yatırımlarda herhangi bir durma söz konusu değil. Yatırımlarımız devam ediyor. Bunlar içerisinde bir numaralı proje Kanal İstanbul. Kanal İstanbul projesiyle ilgili yerli ve küresel yoğun bir şekilde talepler artıyor. Projenin mimari teknik boyutları hazır artık ihale safhasına geldi. Bu adımı en kısa sürede atarak İstanbul farklı bir görünüme ve uluslararası anlamda farklı bir güce ulaşacaktır."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@