Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu’nu kabul etti. Genel Merkezi’ne gelen Zekeriya Yapıcıoğlu’na HÜDA PAR Genel Başkan Vekili İshak Sağlam da eşlik etti.

Atatürkçü Düşünce Derneği: Cumhuriyet kubbemizin kilit taşı Atatürk ve laikliktir Atatürkçü Düşünce Derneği: Cumhuriyet kubbemizin kilit taşı Atatürk ve laikliktir

Görüşme sonrası bir açıklama yapan HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Bugün çok uzun uzun açıklama yapamayacağım. Daha önce de görüşmelerimiz oldu Sayın Cumhurbaşkanı ile. Diğer partilerin genel başkanlarıyla da görüşmemiz oldu. Biraz daha sabretmemiz gerecek. Bunlar netleşince kamuoyuyla paylaşacağız. Birkaç başlık vardı, onları konuştuk. Bu başlıklardan bir tanesi seçimlerle ilgili. Netleşince inşallah kamuoyuyla paylaşacağım. Birden fazla teklif var. Biraz daha sabır. Görüşmelerimiz sürecek karar aşamasına gelince paylaşacağız. Muhtemelen Ocak ve Şubat ayında seçim tarihinin belirlenmesi gerekiyor. Yüksek Seçim Kurulunun hazırlık yapabilmesi için 3 aylık bir zamana ihtiyacı var. Seçim tarihi netleşince bizim de kararımız netleşir. Henüz verilmiş bir karar yok" dedi.