Gözden kaçırmayın

Özdağ'dan Soylu ve Davutoğlu'na: "Ankara Garı'na bomba nasıl geldi, açıklayın" Özdağ'dan Soylu ve Davutoğlu'na: "Ankara Garı'na bomba nasıl geldi, açıklayın"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Çamlıca Camii'nde kıldı. Namazın ardından cemaatle bayramlaşan ve gazetecilerin bayramını kutlayan Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bu hafta bir görüşme gerçekleştirme ihtimallerinin olduğunu söyledi.  

"KOMUTA KADEMEMİZ ŞANLIURFA'DA BİR ARAYA GELDİ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından başlıklar şu şekilde:

"Sabrın sonu selamettir. Sabrettik ve bugün sosyal mesafeyi filan da bir kenara koyarak Büyük Çamlıca Camii’nde az önce rakamları aldım, 25 bin kişiyle bayram namazını kıldık. Bizde bayramlar kardeşliğin bir simgesidir. Bunu yaşamının huzuru, mutluluğu içerisindeyiz. Temennim o ki milletimizin beraberliğine, dirliğine, kardeşliğine vesile olacaktır. Bakın biz burada bayramı eda ettik, ama şu anda silahlı kuvvetlerimizin en üst kademesi Şanlıurfa’da bir araya geldi. Bütün tugay komutanlarıyla beraber oldular. Ben de telefonla görüşmeyi yaptım. Her yerde birlik, beraberlik güçlenerek devam ediyor. Şu anda İçişleri Bakanımız ziyaretlerini gerçekleştiriyor.

"İBRAHİM KALIN KİEV'E GİTTİ VE BAZI TEMENNİLERİ ALDI"

Cumartesi günü danışmanım İbrahim Kalın Bey ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Bey Kiev’e gittiler. Kiev’de görüşmeler yaptılar. Oralardan bazı temennileri aldılar. Bu hafta içerisinde büyük ihtimalle Putin’le bir görüşme yapacağız. Tahliyelerin hızlandırılması konusunda her türlü adımı atıyoruz, atmaya devam edeceğiz. Sayın Putin bu konularda çok hassas. Elinden gelen desteği de vereceğini söyledi.

"SUUDİ ARABİSTAN-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ ÇOK FARKLI BİR KONUMA GELECEK"

Ama bu arada da biliyorsunuz Körfez ile ilgili çok olumlu gelişmeler var. Son olarak Suudi Arabistan ziyaretimiz önemli bir çıkış noktası olacak. Ben Suudi kardeşlerimizin de Türkiye'ye gelişleri çok daha artacaktır. Suudi Arabistan-Türkiye ilişkileri çok farklı bir konuma gelecek.

Suudi Arabistan'dan gelecek olan inşallah kardeşlerimizin, Türkiye'deki onların turizm anlayışı çok olumlu olduğu için de bu yaklaşım Türkiye'ye farklı yansıyacaktır. Ben bu turizm mevsiminin Türkiye'de çok çok olumlu geçeceğine inanıyorum."