Erdoğan: Bayramda sokağa çıkma yasağı konusu gündemimizde yok

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağına ilişkin sorusuna, "Kurban Bayramı’nın özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı. O gün kurbanlar...

TOPLUM & YAŞAM 17.07.2020 - 23:51 17.07.2020 - 23:51

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağına ilişkin sorusuna, "Kurban Bayramı’nın özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek, herkes özellikle de birbirini ziyaret edecek ki bu sadece bayramda oluyor. Ama şu an için gündemimizde böyle bir durum yok" diye yanıt verdi.

Erdoğan, ‘bayramda sokağa çıkma yasağı olur mu?’ sorusuna şu yanıtı verdi:“Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor. Ama değerlendirmesini tabi Bilim Kurulu yapacağı gibi biz de Bilim Kurulu ile bunu paylaşabiliriz. Kurban Bayramı’nın özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek, herkes özellikle de birbirini ziyaret ki bu sadece bayramda oluyor. Şu anda gündemimizde böyle bir durum yok.”

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2020 Kurban Bayramı Arefesi 30 Temmuz Perşembe gününe denk geliyor. Kurban Bayramı'nın 1. günü 31 Temmuz Cuma, bayramın 2. günü 1 Ağustos Cumartesi, 3. günü 2 Ağustos Pazar ve 4. günü ise 3 Ağustos Pazartesi günü kutlanacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Kurban bayramı tatili için resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak bayram Cuma günü başlayacak ve Pazartesi günü sona erecek. Tatilin 4 gün sürecek bayramın süresi ile kısıtlı olması bekleniyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@