Erdoğan, Albayrak'ın görevden aldığı bürokratları Sayıştay savcılıklarına atadı

Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etmesinin ardından, bakanlıkta görevden aldığı bürokratlar dün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Sayıştay savcılıklarına atandı.AKP Ge...

GÜNDEM 14.11.2020 - 09:16 14.11.2020 - 09:16

Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etmesinin ardından, bakanlıkta görevden aldığı bürokratlar dün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Sayıştay savcılıklarına atandı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından daha önce görevden alınan isimleri Sayıştay savcılıklarına atadı.Cumhuriyet gazetesinden Mustafa Çakır'ın haberine göre, görevden alınan 20’ye yakın üst düzey bürokrat arasında bulunan Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ali Karatürk Erdoğan tarafından Sayıştay Savcılığı’na atandı.Görevinden alınan isimler arasında yer alan Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çolak da, Erdoğan tarafından Sayıştay Savcısı olarak atandı.Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda yönetici olarak görev yapan Ertan Erüz ise savcılığa atanan bir diğer isim oldu. Mustafa İlhan da Sayıştay Savcısı olarak atandı.

NE OLMUŞTU?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda geçen Ocak ayında çok sayıda bürokrat görevden alınmış ve Berat Albayrak’ın bakan olduğu dönemde gerçekleşen bu görevden almalar dikkat çekmişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@