Van’da 1 yıllık evli olan ve evde ateşli silahla vurulmuş halde bulunan 22 yaşındaki E.Ç.S. isimli kadının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haber: Erhan Akbaş

Van'ın Erciş ilçesine bağlı Çataltepe Mahallesi'nde ikamet eden 22 yaşındaki E.Ç.S. isimli genç bir kadın, ateşli silah ile evinde vurulmuş halde bulundu. 

SAĞLIK DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR

Silah sesinin duyulması üzerine kayınvalidesi tarafından odada vurulmuş halde bulunan E.Ç.S., komşularının yardımıyla özel bir araçla Erciş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesine kaldırılan yaralı kadının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

35 kez şikayet ettiği saldırganın vurduğu Beyza hayatını kaybetti 35 kez şikayet ettiği saldırganın vurduğu Beyza hayatını kaybetti

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olay sonrası E.Ç.S.’nin vurulmuş olduğu ateşli silah üzerinde yapılan incelemede iki farklı kişinin parmak izine rastlanıldı. Bunun üzerine S.S. ve ismi öğrenilemeyen bir kişinin ifadesi alındı.

İfadelerinde ateşli silah üzerinde çıkan parmak izine dair, “silahı olay yerinden almaya çalışırken” parmak izlerinin çıktığını söyleyen şüpheliler, akşam saatlerinde serbest bırakıldı.