Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK); elektrik, petrol, şarj ağı, ve sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) sektörlerinde faaliyet gösteren 40 şirkete lisans verdi.

TOBB: 2022'de yüksek teknoloji üreten sanayi tesisi oranı da büyük firmaların istihdamdaki payı da düştü TOBB: 2022'de yüksek teknoloji üreten sanayi tesisi oranı da büyük firmaların istihdamdaki payı da düştü

EPDK’nin verdiği lisanslara ilişkin ilan, bugün Resmi Gazete’de yayınlandı. Buna göre; elektrik piyasasında 17 şirkete tedarik lisansı, 6 şirkete üretim lisansı verildi. 1 şirketin üretim lisansı iptal edilirken 2 şirketin üretim lisansı ise uzatıldı. Şarj Hizmeti Yönetmeliği kapsamında 12 şirkete de şarj ağı işletmeci lisansı verildi.

4 ŞİRKETİN LPG DAĞITICI LİSANSI SONA ERDİRİLDİ

Petrol piyasasında 3 şirkete ise madeni yağ lisansı verildi. Aynı piyasada 1 şirkete dağıtıcı lisansı verilirken 1 şirketin ise ihrakiye teslimi lisansı süresi uzatıldı. LPG piyasasında da 1 şirkete LPG dağıtıcı lisansı verilirken 1 şirketin dağıtıcı lisansı iptal edildi. 1 şirketin LPG dağıtıcı lisansı uzatıldı, 4 şirketin LPG dağıtıcı lisansı sona erdirildi.