Sendikalı oldukları için işten çıkarılan EnerjiSA işçileri, İstanbul'da Sabancı Center önünde direniş programlarını açıkladı.

HABER: FATOŞ ERDOĞAN

Sendikalı oldukları için işten çıkarılan ve  Enerji-Sen ile birlikte direnen işçilerin EnerjiSA'ya verdiği süre bitti. Direnişi devam ettiren işçiler Sabancı Center önünde basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasına İnşaat-İş, Halkevleri, Öğrenci kolektifleri, Üniversiteli Feminist kolektif de destek verdi.

Basın açıklamasında konuşan DİSK Enerji-Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin, Sabancı Yönetiminin Cuma gününe randevu verdiğini belirterek yarından itibaren Cuma gününe kadar Sabancı Center önünde saat 13.00’le 15.00 arası nöbet tutacaklarını açıkladı.

EnerjiSA işçileri 2

"ÇOCUĞUM BANA 'BABA NEDEN İŞTEN ATILDIN?' DİYE SORUYOR"

EnerjiSA tarafından işten çıkarılan Bekir Beyatlı Sabancı Center önünden seslendi

"Biz ekmeğimizi yazın sıcakta, kışın karın altında direklerde kazanan işçileriz. Bir gün 04 koduyla işten atıldık.
Benim çocuğumun bana sorduğu sorunun cevabını bulana kadar direneceğiz. Çocuğum bana 'baba neden işten atıldın diye soruyor."

Gözden kaçırmayın

Kadın Ustalar Emekçileri'nden Ankara ve İzmir'de eş zamanlı basın açıklaması Kadın Ustalar Emekçileri'nden Ankara ve İzmir'de eş zamanlı basın açıklaması

EnerjiSA tarafından işten çıkarılan Erdal Şenel, "Bizler birer babayız. Bu bayram bizim için buruk geçti. Evimize iki aydır ekmek götüremiyoruz. Biz çok şey istemiyoruz hizmet edip karşılığında ekmek istiyoruz" dedi.

EnerjiSA tarafından işten çıkarılan Osman Çokaman, basın açıklamasında sendikalı oldukları halde sendika yasasına göre değil EnerjiSA tarafından kanunsuz olarak işten çıkarıldıklarını belirtti.