Emniyet Müdürü'nün aracıyla uyuşturucu sevkiyatı yapılmış

Uyuşturucu kaçakçısı Nejat Daş, koronavirüs nedeniyle uygulanan seyahat yasağını, Sultanbeyli Em...

TOPLUM & YAŞAM 12.07.2020 - 09:46 12.07.2020 - 09:46 Dokuz8 Haber

Uyuşturucu kaçakçısı Nejat Daş, koronavirüs nedeniyle uygulanan seyahat yasağını, Sultanbeyli Emniyet Müdürü Necmettin Yüksek'in aracıyla delerek uyuşturucu sevkiyatı gerçekleştirmiş.

Emniyet Müdürünün makam aracı ile uyuşturucu sevkiyatı yapıldığı ortaya çıktı.

MAKAM ARACIYLA UYUŞTURUCU SEVKİYATI

Bataklık Operasyonu’nda tutuklanan uyuşturucu kaçakçısı, emniyetin aracıyla Çorlu ve Edirne’ye giderek TIR’larla yurtdışından getirilen uyuşturucu parasını elden teslim almış. Sultanbeyli Emniyet Müdürü, Necmettin Yüksek, birlikte çalıştığı uyuşturucu kaçakçısı Nejat Daş'a, uyuşturucu sevkiyatı için makam aracını tahsis etmiş. Gerçek, Daş'ın yargılandığı dosyanın ayrıntılarında ortaya çıktı.

EMNİYET MÜDÜRÜ TAKİBE TAKILDI

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, Narkotik tarafından sıkı takip edilen uyuşturucu kaçakçısı Nejat Daş, Sultanbeyli Emniyet Müdürü Necmettin Yüksek'in makam aracını kullanınca Emniyet Müdürü de takibe takıldı. Bir süre sonra Nejat Daş ile bağlantılı bir TIR sınırı geçti ve narkotik ekipleri tarafından yapılan operasyon sonucunda TIR'da yüklü miktarda kaynağı bilinmeyen nakit ele geçirildi. Bu olayın ardından Yüksek ve Daş gözaltına alındı. Sonrasında ilişki ağının ortaya çıkması için yeniden serbest bırakılan ikili, uyuşturucu kaçakçılığına devam edince tutuklandı.

MAKAM ARACIYLA SEVKİYAT

Daş ve Yüksek'in tutuklandığı dosyanın ayrıntılarında ise ikilinin nasıl çalıştığı ortaya çıkarıldı. Uyuşturucu kaçakçısı Daş, Emniyet Müdürü Yüksek'in makam aracı ile herhnagi bir polis kontrolüne takılmıyordu. Koronavirüs nedeniyle uygulanan seyahat kıstlamalarını da bu yolla delen Daş, hem sevkiyatı kontrol ediyor, hem de paraları güvenli bir şekilde taşıyordu.

"SIKILDIK BİR NEFES Mİ ALSAK?"

Nejat Daş makam aracını sadece para transferi için değil, sokağa çıkma yasaklarını delmek için de kullanıyordu. Teknik dinlemeye takılan konuşmalarda, Nejat Daş’ın, Emniyet Müdürü Necmettin Yüksek’e, “Sıkıldık, bir nefes mi alsak” dediği, Yüksek’in de Daş’a, şoförüyle makam aracını gönderdiği tespit edildi. Daş’ın, Emniyet Müdürü Necmettin Yüksek’in makam aracını kullandığı, Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ve MOBESE’lerce de görüntülendi. Bu bilgi ve belgeler de soruşturma dosyasına konuldu.

"BANA KOMPLO KURULDU"

Emniyet Müdürü Yüksek, ifadesinde, Daş ile 2 yıl önce bazı bürokratların da olduğu bir ortamda tanıştıklarını belirterek, “İşadamı olarak biliyordum, bana komplo kuruluyor” dedi. Daş’ın makam aracını kullanması, Daş ile yaptığı telefon görüşmeleri, Daş’ın kendisini makamında ziyaret etmesi, Daş’ın makam aracıyla Edirne ve Çorlu’ya gitmesiyle ilgili sorulara ise “Bilgim yok” diye yanıt verdi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@