Emirates, salgın nedeniyle 9 bin kişiyi işten çıkaracağını açıkladı

Emirates Başkanı Tim Clark, koronavirus salgınından olumsuz etkilenen şirketin 9 bin çalışanını işten çıkaracağını açıkladı.Böylece salgın döneminde ilk kez bir uzun mesafe hava yolu taşımac...

DÜNYA 11.07.2020 - 22:34 11.07.2020 - 22:34

Emirates Başkanı Tim Clark, koronavirus salgınından olumsuz etkilenen şirketin 9 bin çalışanını işten çıkaracağını açıkladı.

Böylece salgın döneminde ilk kez bir uzun mesafe hava yolu taşımacılık şirketi, kaç kişinin işten çıkarılacağını açıklamış oldu. BBC'den Jonathan Josephs'in haberine göre, kriz öncesi Emirates'in 60 bin çalışanı vardı. Clark, çalışanların 10'da birinin işine halihazırda son verildiğini açıklayarak "Bir mikyar daha kesintiye gitmemiz gerekebilir, muhtemelen yüzde 15 kadar" dedi.Hava yolu taşımacılığı, Coronavirus salgını ve binlerce uçağın havaalanlarında beklemesi sebebiyle, küresel düzeyde büyük zarar gördü. Birçok havayolu şirketi eleman çıkartılacağını açıkladı. BBC'ye konuşan Tim Clark ise, Emirates'in diğerleri kadar kötü etkilenmediğini söylüyor. Ancak bu hafta 4 bin 500 pilottan 700'üne işten çıkarılacakları bildirildi. Bu da salgının başından bu yana 1200 pilotun işten çıkarılmış olacağı anlamına geliyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@