Emeklinin isyanı: Vallahi açım, billahi açım!

CHP Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin'e dertlerini anlatan emekli yurttaş geçinemediklerini söyledi, "Vallahi açız, billahi açız. Bu yaşa geldim, ben açım" dedi.

TOPLUM & YAŞAM 20.10.2021 - 09:37 20.10.2021 - 09:43

Haber: Güven Boğa

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adanalı engelli ve emekli bir yurttaş ile sohbet etti, bir dokundu bin ah işitti. Adana’daki metro durağında düşünceli bir şekilde oturan emekli vatandaşla dertleşen CHP'li Şevkin’in "Geçinebiliyor musunuz?” sorusuna yanıt veren engelli, emekli vatandaş şunları söyledi: "Geçinemiyoruz? Cebimizde 10 lira bulamıyoruz. Hastaneye 200 lira ile gidiyoruz, elimiz boş dönüyoruz. Ayda bir kilo et yiyemiyoruz, tavuk yiyoruz. Hastanede reçete payı da alıyorlar. Bu maaş yetmiyor. Lütfen Cumhurbaşkanımıza iletin, bizim maaşları düzeltsin. Vallahi açız, billahi açız. Yetmiyor maaşım kurban olayım. Yetse neden konuşayım? Hastaneye gittim iki defa 120, 120 240 liramı aldılar. 4 çocuk, eşim ve ben 6 kişiyiz. Hepimiz tek odada kalıyoruz. Dünyada dikili ağacım yok. Bu yaşa geldim, ben açım!”

ŞEVKİN: İŞSİZLERE DE EMEKLİLER BAKIYOR

Türkiye’deki emeklilerin geçinemediğine işaret eden Dr. Şevkin, bütün dünyada emeklilerin çalışma süresi sonunda tatil yaptığını ancak Türkiye’deki emeklilerin tatil bir tarafa geçinemediğini vurguladı. Sıkıntının büyük olduğuna dikkat çeken Dr. Şevkin, “Bir de evde işsiz varsa emeklilerimiz ona da bakıyor. Emeklilerimiz elektrik, su parasını ödeyemiyor, yetinemiyor” diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST