DİSK’e bağlı Emekli-Sen Sinop Şube Başkanı Durmuş Kandemir, emekli maaşları için açıklanan yüzde 30 zam kararını eleştirdi. Durmuş şunları söyledi:

“ENFLASYONUMUZ BİZE GÖRE YÜZDE 200. PALAVRA ATMIYORUM”

Sinop Emek Barış Demokrasi Platformu Sözcüsü Demir: Bu iktidar depremin altında kaldı Sinop Emek Barış Demokrasi Platformu Sözcüsü Demir: Bu iktidar depremin altında kaldı

"Bu enflasyona göre bu tür zamlar bize yeterli olmaz. Biz yine 1 ay sonra aynı duruma düşeriz. Bu zamlar bizi hiçbir zaman tatmin etmez. Biz emekliler olarak böyle düşünüyoruz. Bu ülkede TÜİK diye bir kurum var. Bu TÜİK bizi gerçekten çok zor durumlara düşürüyor. Türkiye’de 3 kurum tarafından enflasyon yüzdesi yayınlanıyor. Bu kurumlar tarafından enflasyon oranı yüzde 64 açıklanan var, yüzde 19 ve yüzde 39 açıklanan var. Enflasyonumuz bize göre yüzde 200. Palavra atmıyorum. Türkiye’de ki enflasyon gerçekten yüzde 200 civarında. Biz alacağımız zamları hesap ediyoruz. Biz pazara giderken gene çok sıkıntılar çekeceğiz. Markete giderken çok sıkıntılar çekeceğiz. Şu anda bile çok büyük sıkıntılar çektiğimiz halde daha fazla sıkıntılar çekeceğimizi düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda emeklilerin durumu daha çok kötü olacak. Torunlarımız var. İşsiz çocuklarımız var. Onlara yardım etmeye çalışıyoruz. Geçinemiyoruz da geçinemiyoruz. Sorunlarımız çok büyük. Ama birilerine bu durumlar gayet normal geliyor. 'İyisiniz, iyisiniz. Türkiye’de aç yok' diyorlar. Öyle bir durum yok. İnsanlar gerçekten sefalet içerisinde.”