Bursa'da Bayram Yazıcı isimli bir yurttaş, ahşaptan yaptığı ahırın AKP’li Kestel Belediyesi tarafından yıkılmak istenmesine belediye önünde ineğiyletepki göstermesi sonrası gözaltına alındı.

ANKA'da yer alan habere göre Bursa’nın Kestel ilçesine bağlı Kazancı köyünde hayvancılıkla uğraşan Bayram Yazıcı’nın yaptığı ahşap ahır, AKP’li Kestel Belediyesi tarafından yıkılmak istendi. Belediye, Yazıcı’ya para cezası keserek ahır için yıkım kararı çıkardı. Ceza ve yıkım kararına tepki gösteren Bayram Yazıcı, bugün ineğini alarak belediye binasının önünde eylem yaptı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Belediyesi Çocuk Korosu’na ‘müzikalite-müzikal dinamikler’ ödülü Beşiktaş Belediyesi Çocuk Korosu’na ‘müzikalite-müzikal dinamikler’ ödülü

"BANA İNSANLAR TAHTA VERDİ, KENDİME EV YAPTIM"

Yazıcı, şunları söyledi:

"Ben haksız olsam gelmezdim buraya. AK Partili olduğum için ilçe başkanlığınıza gittim. Hepinize gittim, bir yardım göremedim. Köyde saray gibi villalar duruyor. Hakim ‘Bunların hepsi yıkılacak’ dedi ama duruyor. 2017’de benim evim yandı, belediyeden bir kuruş yardım almadım. Bana insanlar tahta verdi, kendime ev yaptım. Artık bıktım bu belediyeden, bıktım. Başkan buraya gelsin. Arayın, Vali gelsin; kaymakam, Belediye Başkanı gelsin, ben buradayım."

Bayram Yazıcı, belediye önünde yaptığı eylem sonrası polisler tarafından gözaltına alındı.