Elektrikli scootera düzenleme geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son dönemde kullanımı artan elektrikli scooterlara yönelik bir düzenleme getirileceğini söyledi.Büyük kentlerde kullanımı yaygın hale gelen e...

EKONOMİ 14.07.2020 - 10:28 14.07.2020 - 10:28

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son dönemde kullanımı artan elektrikli scooterlara yönelik bir düzenleme getirileceğini söyledi.

Büyük kentlerde kullanımı yaygın hale gelen elektrikli scooterlara (martı) yönelik düzenleme yapılacak.

"SONUÇTA YOLCU TAŞIYORLAR"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, özellikle büyük kentlerde kullanımı giderek yaygınlaşan elektrikli scooterlara dair açıklama yaptı. Hürriyet'ten Emre Eser'e konuşan Bakan Karaismailoğlu, "Son dönemde scooter (martı) kullanımı çok arttı. Dikkatimizi çekiyor. Bu güzel bir şey. Ancak onlarla ilgili beyin jimnastiği yapıyoruz. Ama nasıl olacağı netleşmedi. Mutlaka bir düzenleme gelecek. Sonuçta yolcu taşıyorlar. ‘Ben vergi veriyorum’ demekle olmuyor. İşin içine yolcu taşımacılığı girdiğinde, trafiğe çıkma girdiğinde yapılması gereken bazı şeyler var" dedi. Bakanın bu sözlerinin ardından "Scooterdan vergi mi alınacak?" sorusu gündeme geldi.

"DAHA FAZLA BİSİKLET KULLANIMI FAYDA SAĞLAR"

Bisiklet kullanımındaki artışı da çok olumlu karşıladıklarını söyleyen Karaismailoğlu, geçmişten itibaren bisiklete olan ilginin artması için çeşitli uygulamalar yaptıklarını ifade etti. Karaismailoğlu, “Bisikleti özendirmek için yeni yatırım ve teşvikler devam edecek. Teşvik modellerinde yeni uygulamalara da gidilebilir. İnsanların daha fazla bisiklet kullanması şehirlere büyük fayda sağlıyor” diye konuştu. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@