Elazığ'daki hayvan hakları ihlalleri davası 25 Ocak'a ertelendi

AKP'li Elazığ Belediyesi'nin Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi'nde yaşanan hayvan hakları ihlalleri davasının ilk duruşması bugün görüldü. HAKİM ve HAYKUR DER'in davaya müdahillik talepleri reddedildi.

HAYVAN HAKLARI 21.10.2021 - 12:38 21.10.2021 - 12:43
Haber Merkezi

Elazığ Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan hayvan hakları ihlallerinie ilişkin görülen davanın ilk duruşması, bugün Elazığ Adliyesi'nde 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

MÜDAHİLLİK TALEPLERİNE RET

Türkiye'de hayvanlara yönelik kötü muamele dolasıyla devlet memurlarının ilk kez yargılandığı dava olma özelliği taşıyan davanın bir sonraki duruşması 25 Ocak 2022 tarihinde görülecek.

Öte yandan Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM) ve Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği'nin (HAYKUR DER) davaya müdahillik talepleri reddedildi.

NE OLMUŞTU?

AKP'li Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi'nde hayvanlara kötü muamelede bulunulduğu iddiasıyla 4 kişi hakkında dava açılmış ve sorumlu kamu görevlileri hakkında valiliğin vermediği soruşturma iznini Bölge İdare Mahkemesi vermişti. 

HAKİM de dün #ElazığDavası etiketi ile tüm hayvanseverlere "Elazığ’daki, tüm barınaklardaki hayvanların hak mücadelesini duyurun" ifadeleri ile dayanışma çağrısında bulunmuştu.

Ardından Diyarbakır, İzmir ve Ankara Barosu da davaya müdail olacaklarını duyurmuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST