Ege ve Akdeniz sahillerindeki birçok arazi ve tesis için özelleştirme kararı

Ege ve Akdeniz sahillerindeki yüzlerce dönüm arazi üzerinde kurulu 18 eğitim kampı ve sosyal tesis, Cumhurbaşkanı Kararı'yla özelleştirme kapsamına alındı.Kamu kurumlarının Türkiye’nin en g...

GÜNDEM 10.07.2021 - 13:11 10.07.2021 - 13:11

Ege ve Akdeniz sahillerindeki yüzlerce dönüm arazi üzerinde kurulu 18 eğitim kampı ve sosyal tesis, Cumhurbaşkanı Kararı'yla özelleştirme kapsamına alındı.

Kamu kurumlarının Türkiye’nin en güzel köşelerindeki çoğu denize sıfır eğitim kampları ve sosyal tesislerinin bulunduğu yüzlerce dönüm arazi ve binlerce metrekare kapalı alan 4264 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Özelleştirme İdaresi’ne devredildi.

KAMP VE TESİSLERİN ÇOĞU EGE VE AKDENİZ'DE

Sözcü'de yer alan habere göre, özelleştirme kapsamına alınan kamp ve tesislerin çoğu, Ege ve Akdeniz kıyılarında bulunuyor. Marmaris, Kuşadası, Seferihisar, Manavgat, Didim, Gökçeada ve Beşiktaş Boğaz’da yer alan arazi ve tesisler idare eliyle satılabilecek, kiralanabilecek, işletme devri ya da kat/arsa karşılığı inşaat yaptırılabilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan kararda şu ifadeler yer aldı: "Ekli listede yer alan taşınmazların ve üzerlerinde bulunan yapıların (varlıkların); 1. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından değerlendirilmek üzere özelleştirme kapsam ve programına alınmasına, 2. Varlıkların satış, kiralama, işletme hakkının verilmesi, mülkiyetin gayrı ayni hakların tesisi, gelir otaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar veya kat/arsa karşılığı inşaat yaptırma yöntemlerinden biri veya birkaçının birlikte uygulanarak özelleştirilmesine, 3. Özelleştirme İşlemlerinin 31 Aralık 2025 tarihine kadar tamamlanmasına karar verilmiştir."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST