Adıyaman'da depremde yıkılan apartmanın yapı denetim firma sorumlusu tutuklandı Adıyaman'da depremde yıkılan apartmanın yapı denetim firma sorumlusu tutuklandı

Kahramanmaraş ve 10 ilde etkili olan depreme karşı Edremit Belediyesi öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına Edremitliler akın etti. Yurttaşlar, yardım kampanyasının başlatılmasıyla birlikte Şükrü Tunar Kültür Merkezi ve belediye şubelerindeki yardım toplama merkezlerine bağışta bulundu. 

Yurttaşlar tarafından getirilen; çadır, ısıtıcı, battaniye, yorgan, uyku tulumu, kışlık kıyafet, bebek bezi, mama, biberon, kuru gıda, el feneri, pil, powerbank, hijyenik ped, iç çamaşırı, eldiven, bere, ayakkabı, bot, sıvı sabun, tuvalet kağıdı, kağıt havlu gibi ihtiyaç malzemeleri yardım toplama merkezlerinde ayrıştırıldı. Belediye ekipleri ve gönüllü yurttaşların katılımı ile devam eden çalışmalarda yüzlerce kişi insan zinciri oluşturarak yardım malzemelerini araçlara yükledi. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da gece saatlerine kadar süren çalışmalara bizzat katılarak malzemelerin yüklenmesine yardımcı oldu. İki gün içerisinde toplanan yardım malzemelerinin ilk kısmı olan 6 TIR, 2 kamyon ve 2 kamyonet olmak üzere toplam 10 araç, deprem bölgesine sevk edilmek üzere yola çıktı.

Şükrü Tunar Kültür Merkezi önünden yardım konvoyunu yolcu eden Başkan Arslan, “Biz Edremitliler olarak kocaman bir aileyiz. İki gün içerisinde 6 TIR, 2 kamyon ve 2 kamyoneti güzel yürekli kentlilerimizle birlikte hazırlayıp deprem bölgelerine doğru yola çıkardık. Duyarlılık gösteren tüm komşularımıza teşekkürlerimizi sunuyorum Durmak yok çalışmaya devam edeceğiz. Dayanışma ile bugünleri de hep birlikte aşacağız” dedi.