Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Eda Nur Kaplan’a cinsel saldırıda bulunarak intihara sürükleyen ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan fail Yusuf Güzelyurt tutuklandı.

Ankara'nın Çankaya ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan'a cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan ancak daha sonra serbest bırakılan fail, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine tutuklandı. 

Cumhuriyet'in aktardığına göre, cinsel saldırı ile suçlanan ikinci fail Mehmet A. da yeniden gözaltına alındı.

NE OLMUŞTU?

Gözden kaçırmayın

CHP'li Hancıoğlu; "Kadınların Vebali, Bu İktidarın Boynuna Olacak" CHP'li Hancıoğlu; "Kadınların Vebali, Bu İktidarın Boynuna Olacak"

Ankara'nın Çankaya ilçesinde 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan, 31 Temmuz tarihinde iki erkeğin cinsel saldırısına maruz kaldığını belirterek şikayette bulundu. Faillerden Mehmet A.’nın “delil yetersizliği” gerekçesiyle adli kontrol şartıyla serbest bırakılması üzerine Kaplan, annesine "Küçük kızın bazı şeylere dayanamıyor artık. Kızını çok harcadılar" mesajını gönderip yaşamına son verdi. Kaplan'ın intihardan önce kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu bildirdiği Yusuf Güzelyurt, gözaltına alındıktan sonra dün “konutu terk etmeme” şartıyla serbest bırakıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da, Güzelyurt’un serbest bırakılması kararına itiraz etti.