Eda Nur Kaplan'a "cinsel saldırı" soruşturması: En az 18 yıl hapis cezası istemi

Cinsel saldırıya maruz bırakılmasının ardından yaşamına son veren Eda Nur Kaplan'a "nitelikli cinsel saldırı"da bulundukları belirtilen iki kişinin en az 18 yıl hapisle cezalandırılması istendi.

TOPLUMSAL CİNSİYET 19.10.2021 - 12:42 19.10.2021 - 12:51

Ankara'da intihara sürüklenen Eda Nur Kaplan'a, "nitelikli cinsel saldırı"da bulundukları gerekçesiyle tutuklanan şüpheliler Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu hakkında iddianame hazırlandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede, olay tarihinde Eda Nur Kaplan'ın, arkadaşlık sitesinde tanıştığı Yusuf Güzelyurt ile görüşmeye karar verdiği belirtildi.

AA’nın aktardığına göre Kaplan'ın, 31 Temmuz'da ablasıyla Güzelyurt'un bulunduğu eğlence mekanına gittiği, ilerleyen saatlerde şüpheli Mehmet Ardıçoğlu'nun da gruba dahil olduğu kaydedilen iddianamede, Eda Nur Kaplan ile Yusuf Güzelyurt'un bir süre sonra eğlence mekanından ayrılarak, Ardıçoğlu'nun sahibi olduğu otele gittikleri anlatıldı.

İddianamede Güzelyurt'un, alkolün etkisiyle kendisinde olmayan Eda Nur Kaplan'ı cinsel saldırıya maruz bıraktığı, daha sonra şüpheli Ardıçoğlu'nun da cinsel saldırıda bulunduğu belirtildi.

EN AZ 18 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİ

İddianamede, "nitelikli cinsel saldırı" suçunu gerçekleştirdiği belirtilen Güzelyurt ve Ardıçoğlu'nun, Türk Ceza Kanununun 102/3-a maddesi uyarınca, en az 18 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Soruşturma aşamasında ifadesine başvurulduktan sonra serbest bırakılan Aşkın Kaya hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

Eda Nur Kaplan, şüpheliler hakkında polise şikayette bulunduktan bir hafta sonra, 7 Ağustos 2021 tarihinde intihar ederek hayatını kaybetmişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST