Kahramanmaraş'ta yangına müdahale ederken düşen uçağın karakutusu, incelenmek üzere Rusya'ya götürüldü. Karakutunun Rusya'da Türk heyetin gözetiminde açılacağı öğrenildi.

Cumartesi günü Kahramanmaraş'taki yangına müdahale etmek içi Adana'dan havalanan ve yangına müdahale ederken düşen uçağın enkazında dün inceleme yapıldı. Henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı düşen uçağın enkazında karakutunun bulunması üzerine dün Kahramanmaraş'a gelen, aralarında tümgeneral ve askeri ateşenin de bulunduğu 10 kişilik Rus askeri kaza kırım heyetinin yaptığı incelemelerin ardından 3 parça halinde ulaşılan karakutu, Rusya'ya götürüldü.

Gözden kaçırmayın

Mücella Yapıcı'ya Adana'dan mektup Mücella Yapıcı'ya Adana'dan mektup

Karakutunun Rusya'da, bu ülkeye gidecek olan Türk heyetin gözetiminde açılarak, inceleneceği öğrenildi.

SORUŞTURMA İÇİN 2 SAVCI GÖREVLENDİRİLDİ

Öte yandan 3'ü Türk, 5'i Rus 8 kişinin öldüğü kazayla ilgili adli soruşturma da başlatıldı. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, soruşturma için 2 cumhuriyet savcısını görevlendirdi. Soruşturmayı yürüten savcılar da dün kaza yerinde incelemelerde bulundu. Soruşturma kapsamında, kaza günü Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü'nde yangınla ilgili görevli olan bazı personelin ifadelerinin alınacağı öğrenildi.