Rusya'da Gamelaya Ensititüsü tarafından geliştirilen ve yüzde 92 oranında etkinlik gösterdiği açıklanan dünyanın il tescilli koronavirüs aşısı "Sputnik V"in fiyatı belli oldu.Rusya'da Gamela...

Rusya'da Gamelaya Ensititüsü tarafından geliştirilen ve yüzde 92 oranında etkinlik gösterdiği açıklanan dünyanın il tescilli koronavirüs aşısı "Sputnik V"in fiyatı belli oldu.

Rusya'da Gamelaya Ensititüsü tarafından geliştirilen ve yüzde 92 oranında etkinlik gösterdiği açıklanan Sputnik V adlı Covid-19 aşısının fiyatı belli oldu. Aşının etkinliğinin ikinci dozla birlikte %95'e yükseldiği iddia edildi.

20 DOLAR OLACAK

Rusya'da Gamaleya Enstitüsü tarafından geliştirilen koronavirüs aşısı Sputnik V'in fiyatı açıklandı. Dünyanın ilk tescilli koronavirus aşısı olan Sputnik V adlı aşının uluslararası pazarda fiyatının 20 dolardan (yaklaşık 160 Türk lirası) az olacağı duyuruldu. Bu fiyat iki doz halinde uygulanacak olan aşının toplam fiyatı olacak.

ETKİNLİK ORANI YÜZDE 95'E KADAR YÜKSELDİ

22 binden fazla gönüllüye uygulanan aşının etkinlik oranı yüzde %92 olarak açıklanmıştı. İki doz halinde uygulanan aşının ilk dozdan sonra uygulanan ikinci dozuyla birlikte; ilk uygulamadan 42 gün sonraki etkinlik oranının ise %95'e kadar yükseldiği açıklandı.