Dünyanın "en sağlam içicileri" Avustralyalı kadınlar

Avustralyalılar 2020’de başka ülkelerdeki insanların neredeyse iki katı alkol tüketerek birinci sıradaki yerini aldı. Avustralyalı kadınlar erkekleri geride bıraktı ve "en sağlam içiciler" olarak öne çıktı.

TOPLUM & YAŞAM 03.12.2021 - 14:50 03.12.2021 - 14:58

Dünya çapında 22 ülkeden 32 binden fazla kişiyle yapılan 2021 Küresel Uyuşturucu Anketi’ne (GDS) göre, Avustralyalılar yılda yaklaşık 27 defa sarhoş oldu. Danimarka ve Finlandiya yılda 24 kez ile Avustralya'nın peşinden ikinci sırayı paylaştı. ABD'liler yılda ortalama 23 kez ile üçüncü, Büyük Britanyalılar 22.5 kez ile dördüncü, Kanadalılar ise 22 kez ile beşinci oldu. Alkole bağlı hastaneye yatışlarda da Avustralyalılar Finlandiyalılar ile birlikte birinciliği paylaştı.

KADINLAR ERKEKLERİ GEÇTİ

New York Post'un haberine göre, katılımcılara, alkol aldıktan sonra fiziksel ve zihinsel yeteneklerinde denge, konuşmasında bozulma, odaklanmada ne gibi zorluklar yaşadıklarına dair sorular yöneltildi. Ankete yansıyan bir başka veri ise Avustralyalı kadınların erkeklerden daha sık alkol tüketerek "erkeklerin sağlam içici olduğu" klişesini yıkması. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST