Uluslararası Motosiklet Federasyonu, Dünya Motokros Şampiyonası finalinin Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 3-4 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar'da yapılacağını açıkladı.

Uluslararası Motosiklet Federasyonu, MXGP Dünya Motokros Şampiyonası, Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası ve Avrupa Motokros Şampiyonası finalleri için Afyonkarahisar'ı seçti. Bu yıl motokrosta dünyanın en iyileri Türkiye'de buluşacak.

Dünya genelinde 186 ülkede yayınlanan Dünya Motokros Şampiyonası'nın final mücadelesi, 3-4 Eylül tarihlerinde En İyi Teknik Altyapı ve En İyi Padok ödüllerine sahip Afyonkarahisar Pisti'nde gerçekleştirilecek.

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, "Şehrimizin dünya şampiyonasının finaline ev sahipliği yapması çok büyük bir gurur kaynağı. Büyük Taarruz'un 100. yılını kutladığımız bu sene bütün dünyanın gözü bir kez daha hem ülkemize hem de şehrimize dönecek" dedi.

Yasemin Can Avrupa Şampiyonu! Yasemin Can Avrupa Şampiyonu!

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de, "Dünyanın en popüler 10 branşı arasında yer alan motokrosta dünya şampiyonlarını Afyonkarahisar'da bir araya getireceğiz. Dünya ve Avrupa şampiyonları ödüllerini şehrimizde alacak"ifadelerini kullandı.