Dünya genelinde pek çok haber sitesine erişim sağlanamıyor

Financial Times, New York Times ve Bloomberg News dahil olmak üzere çok sayıda haber kuruluşunun web sitelerine erişim sağlanamıyor.Sputnik'te yer alan habere göre çoğunluğu İngiliz olmak ü...

TEKNOLOJİ 08.06.2021 - 13:34 08.06.2021 - 13:34

Financial Times, New York Times ve Bloomberg News dahil olmak üzere çok sayıda haber kuruluşunun web sitelerine erişim sağlanamıyor.

Sputnik'te yer alan habere göre çoğunluğu İngiliz olmak üzere uluslararası yayın kuruluşlarının internet sitelerinde çökme meydana geldiği belirtildi. Son olarak çevrim içi alışveriş sitesi Amazon ve İngiliz yayın kuruluşu Guardian da sitelerinin çöktüğünü duyuruldu. Öte yandan, Reddit'e girişlerde problem yaşandığı da belirtiliyor. Downdetector'e göre ise bazı kullanıcılar, CNN'in internet sitesine erişmekte de zorluk yaşıyor.

SİBER SALDIRI İHTİMALİ

Erişim probleminin neden kaynaklandığı henüz bilinmiyorken, Spotify ve Twitter'ın da erişimde zorluk yaşanan siteler arasında olduğu bildiriliyor. Tüm platformların aynı anda çökmesi, bu sitelere yönelik siber saldırı ihtimalini gündeme getirdi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@