MHP'nin dün Diyarbakır il örgütünü kapatma kararı aldığını duyurmasının ardından bugün MHP il yöneticilerine operasyon düzenlendi. Aralarında eski il başkanı Cihan Kayaalp'in de olduğu yöneticiler, ihaleye fesat karıştırmak ve yolsuzluk iddialarıyla gözaltına alındı.

MHP Genel Merkezinin radikal bir kararla görevden aldığı ve kapısına kilit vurduğu MHP Diyarbakır İl teşkilatının başkan ve bazı yöneticileri gözaltın alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gece yarısı yapılan operasyonda görevden alınan MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp gözaltına alındı. Bazı yöneticilerin ise arandığı öğrenildi.

Tigris Haber’den Murat Özbilek'in haberine göre Emniyete götürülen MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp ve yönetim kurulu üyelerinin ifade işlemleri devam ediyor. Gözaltı gerekçesinin ‘gasp, tehdit ve şantaj' gibi iddialardan kaynaklandığı öğrenildi. Öte yandan bazı yönetim kurulu üyelerinin ise arandığı belirtildi.

KAPATILMA SONRASI OPERASYON

Önkibar'ın "çanta dolusu para" iddiasına suç duyurusu Önkibar'ın "çanta dolusu para" iddiasına suç duyurusu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile, MHP Diyarbakır il teşkilatının fesih edildiğini, binaya kilit vurulduğunu açıklamıştı. MHP’li Semih Yalçın’ın açıklamasından bir gün sonra MHP yönetimine yapılan operasyon dikkat çekti.