DSÖ'den mutasyon açıklaması: Gençlerde daha sık görülüyor

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüsün İngiltere'de ortaya çıkan mutasyonu hakkında yaptığı açıklamada gençler arasında daha sık görüldüğünü kaydetti.Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüsün İng...

DÜNYA 23.12.2020 - 21:42 23.12.2020 - 21:42

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüsün İngiltere'de ortaya çıkan mutasyonu hakkında yaptığı açıklamada gençler arasında daha sık görüldüğünü kaydetti.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüsün İngiltere'de ortaya çıkan mutasyonu hakkında açıklamalarda bulundu. DSÖ yaptığı açıklamada mutasyon geçirmiş koronavirüsün gençler arasında daha sık görüldüğünü kaydetti.

MUTASYON TOPLANTISI

Dünya Sağlık Örgütü'nün Avrupa temsilciliğinde, İngiltere'de ortaya çıkan koronavirüsün mutasyona uğrayan yeni türü ile ilgili bir toplantı düzenlendi. Uzmanlar, virüsün yeni ve daha bulaşıcı türüyle mücadele etmek için yeni stratejileri görüştüler.

''BÜYÜK ÖLÇÜDE DAHA BULAŞICI''

Toplantıda virüsün "büyük ölçüde" daha bulaşıcı olduğu ve gençlerde daha sık görüldüğüne dikkat çekildi. Yapılan paylaşımda, ancak virüsün "ciddiyetinde" artış olduğuna ilişkin bir kanıt olmadığını da vurguladı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@