dokuz8HABER'den koronavirüs günlerinde haber dayanışması çağrısı

Türkiye'nin en güçlü yurttaş odaklı haber ağı platformu olan dokuz8HABER #Covid19 (Koronavirüs) ile mücadelede çok büyük önem taşıyan yalan habere...

DOKUZ8 22.03.2020 - 17:16 22.03.2020 - 17:16

Türkiye'nin en güçlü yurttaş odaklı haber ağı platformu olan dokuz8HABER #Covid19 (Koronavirüs) ile mücadelede çok büyük önem taşıyan yalan habere ve dezenformasyona karşı güvenilir haber akışı için harekete geçti. Türkiye'nin en büyük yurttaş odaklı online haber merkezini ve ağını kurmak üzere "Evden eve, evden hayata, haber dayanışması" çağrısı yapan dokuz8HABER, başvuru formunu paylaştı.

dokuz8HABER'in 6 yıllık birikimiyle ağlarında hali hazırda olanlarla birlikte yeni katılanlar #SağlıkçılarınıAlkışla ve #Newroz2020 eylemlerinde Türkiye çapınca onlarca kentten ve ayrı noktadan görüntü akışı sağladı. Eylemin ilk üç gününde 35 şehirden, 70'den fazla farklı noktadan onlarca kişi dokuz8HABER'e haber, görüntü, fotoğraf aktardı ve bunlar haberleştirildi.

TÜRKİYE SAĞLIKÇILARI ALKIŞLARI, dokuz8HABER AĞI HABERLEŞTİRDİ

dokuz8HABER'in seçim yurttaş haber takip ağları ve 8 Mart, 1 Mayıs gibi özel günlerde kurduğu haber ağları deneyimlerine özgün bir katkı da sağlayan #KoronaVirüs haber merkezi aynı zamanda dokuz8HABER'in ofislere, bürolara ihtiyaç duymayan, gücünü yaygınlığından ve sosyal ağlar temelli esnekliğinden alan sürdürülebilir bir platform olduğunu da bir kez daha gösterdi. Sadece yerellerden haber akışı değil, masa başı üretim süreci açısından da dokuz8HABER bu kriz günlerinde üzerine düşeni yapıyor.

GÜÇLÜ ANLIK HABER AKIŞI, NİTELİKLİ ÇEVİRİLER VE KAFA AÇICI VERİ HABERLERİ

 dokuz8HABER çağrısıyla bir araya gelen gönüllülerden oluşan çeviri haber grubu dünya medyasında koronavirüs (Covid19) ile ilgili Türkiyeli okurların ilgisini çekecek olan en az 10 haber çevirerek dokuz8haber.net'ten yayınlıyor ve sosyal medya hesaplarından da paylaşıyor.Veri haberleri ve veri görselleştirmesi de dokuz8HABER merkezinin bugünlerde başarıyla ürettiği bir diğer içerik türü. Salgın odaklı gelişmelerin verilerini uluslararası karşılaştırmaya ve ilerleme eğilimini kavramayı kolaylaştıracak şekilde düzenli şekilde aktaran ve görselleştiren veri haber merkezi önemli bir çalışma yürütüyor. Yüzlerce kişiye şimdiden ulaşan bu online haber merkezine katkı sağlamak ve haber ağının bir parçası olmak isterseniz linkteki formu doldurabilirsiniz.Formu dolduranlar dokuz8HABER çağrı merkezi tarafından en kısa sürede aranacak.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@