Doğu Karadeniz'de 219 köy yolu kar nedeniyle kapandı

Gümüşhane ve Rize'nin yüksek kesimlerinde 219 köy yolu, ulaşıma kapandı. Ordu, Gümüşhane ve Giresun'da 5 ilçede, Bayburt'ta da kent genelinde eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

GÜNDEM 13.01.2022 - 11:19 13.01.2022 - 11:31

Doğu Karadeniz'de dün akşam kar yağışı başladı. Kar yağışının etkisiyle Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun, Ordu ve Trabzon'un yüksek kesimlerindeki ilçelerinde bazı köy yolları, ulaşıma kapandı. Gümüşhane'de 198, Rize'de de 21 köy yolu, ulaşıma kapandı. Belediye, İl Özel İdare ve Karayolları ekipleri, iş makineleriyle kapalı yolları ulaşıma açmak için çalışmalarına devam ediyor.

ORDU'NUN 3 İLÇESİNDE OKULLARA KAR TATİLİ

Kar yağışı yüzünden Ordu'nun Korgan, Mesudiye ve Akkuş ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi.

Bayburt'ta il genelinde yoğun kar ve buzlanma nedeniyle bugün için eğitime ara verildiği belirtildi. Bayburt Valiliği’nden yapılan açıklamada ise meteorolojiden elde edilen veriler doğrultusunda, kent genelinde bugün başlayan kar yağışı ve buzlanmanın etkisini sürdüreceğinin değerlendirildiği kaydedildi.

Gümüşhane'de kar yağışı nedeniyle Kelkit ilçesindeki tüm okullar 1 gün süreyle tatil edilirken, merkez, Köse, Kürtün, Şiran ve Torul ilçelerinde de taşımalı eğitime ara verildi. Giresun'da yoğun kar yağışı nedeniyle Çamoluk ilçesinde eğitime 1 gün ara verildiği duyuruldu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST