Doğa Koleji Şişli Kampüsü Genç Erkekler Basketbol Takımı, Doğa Koleji Gaziantep Kampüsü takımını 87-84 yenerek Türkiye şampiyonu oldu.

Doğa Koleji'nden yapılan açıklamaya göre kolej, okul sporlarındaki başarı geleneğini bu yıl da bozmadı.

Trabzonspor, Hatayspor maçı hazırlıklarını sürdürdü Trabzonspor, Hatayspor maçı hazırlıklarını sürdürdü

Isparta ve Niğde'nin ev sahipliğinde gerçekleşen 2022-2023 Türkiye Okul Sporları Basketbol Genç-A Kız-Erkek yarı final müsabakalarında Doğa Koleji'nin 5 takımından 4'ü Türkiye finallerindeki yerini aldı.

İstanbul’da 1-5 Haziran'da gerçekleştirilen Türkiye Liseler Basketbol Finallerine 3 genç erkek takımı ile katılan Doğa Koleji, öğrencileri ile tarih yazdı.

Büyük finaldeki maçta Doğa Koleji Şişli Kampüsü Genç Erkekler Basketbol Takımı, Doğa Koleji Gaziantep Kampüsü takımını 87-84 yenerek Türkiye şampiyonu oldu.

Şişli Kampüsü Türkiye Kupa'sını kazanırken Gaziantep Kampüsü Türkiye 2'ncisi oldu. Genç kızlarda ise Doğa Koleji Haliç Kampüsü 4'üncü oldu.

Türkiye ve Dünya Okul Sporları Federasyonu dünya şampiyonalarında önemli başarılar elde ederek sporcu nesillerin yetiştirilmesinde önemli bir misyon üstlenen ve milli takıma oyuncu kazandıran Doğa Koleji, Türkiye Liseler Arası Basketbol Şampiyonası finalinde gösterdiği başarı ile bunu bir kez daha kanıtladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğa Koleji Spor Koordinatörü Tunç Dağal, sadece akademik başarılara değil öğrencilerinin gelişimlerine katkı sağlayan spor eğitimine ve başarılarına da önem verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu gururu bizlere yaşatan her iki takımımızı da tebrik ediyorum. Şişli ve Gaziantep Kampüsü erkek takımlarımız bizlere farklı bir heyecan yaşattılar. Her iki okulumuzda yarı finalde rakiplerini yenerek final maçını birlikte oynadılar. İki takım da bizim için şampiyon bir kez daha bizlere bu gururu yaşatan tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, antrenörlerimize, idarecilerimize ve onların bu başarılarına çok büyük katkısı ve desteği olan spor koordinatörlüğümüze teşekkür ediyoruz."