Diyarbakır'da karantinaya uymayan 106 kişi yurda alındı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, kentte 9 günde 106 kişinin karantina kurallarına uymayarak yurda yerleştirildiğini kaydetti.Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, merkez Sur ilçesinde bulunan...

TOPLUM & YAŞAM 23.09.2020 - 19:55 23.09.2020 - 19:55

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, kentte 9 günde 106 kişinin karantina kurallarına uymayarak yurda yerleştirildiğini kaydetti.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, merkez Sur ilçesinde bulunan esnafı ziyaret ederek Covid-19 tedbirlerine uyulup uyulmadığını denetledi, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.Karaloğlu, gazetecilere, Sur ilçesinde Gazi Caddesi'nde farkındalık oluşturmak için denetimi yaptıklarını söyledi. Pandemi ile mücadelenin devam ettiğini anlatan Karaloğlu, tedbirlerin devam ettiğini zaman zaman yapılan ihlaller konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunduklarını belirtti. Münir Karaloğlu burada, "Diyarbakır'da 9 günde 106 vatandaşımız maalesef izolasyon kuralına uymayarak dışarı çıktıkları için tespiti yapılarak yurda alındı" açıklamasını yaptı.

"DESTEK VERMEZSEK EMEKLERİ BOŞA GİDECEK"

Diyarbakır'da vaka sayılarında son 10 günde azalma olduğunu aktaran Karaloğlu, "Bu tehlikenin geçtiği anlamına gelmiyor. Virüs tedbirsizliğimiz dolayısıyla yayılmaya ve can almaya devam ediyor. En çok üzerinde durduğumuz konu filyasyon ve izolasyonda kalan vatandaşların dikkat etmeleridir. Diyarbakır'da 760 sağlık çalışanımız ve 185 ekip olarak 17 ilçemizde filyasyon çalışmalarına devam ediyor. Testleri pozitif çıkmış ve temaslı olan vatandaşlarımızı tespit edip, izolasyonu sağlamaları noktasında sağlık çalışanlarımızın yoğun gayreti var. Diyarbakırlılar olarak sağlık çalışanlarımızın gayretlerine destek vermezsek, emekleri boşa gidecek" dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@