Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek gözaltına alınan 58 kişiden 56'sı serbest bırakıldı, iki kişinin ise gözaltı süresi uzatıldı.

Diyarbakır’da gözaltına alınan 58 kişiden 56’sı emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. İki kişinin ise gözaltı süresinin uzatıldığı aktarıldı.

ARALARINDA 2 GAZETECİ DE BULUNUYOR

MA'nın aktardığı habere göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar gerekçesiyle “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında 88 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Şehirde 13 Ağustos tarihinde 104 adrese yapılan polis baskınlarında, JinNews muhabiri Beritan Canözer ve gazeteci Kadir Bayram’ın da aralarında bulunduğu 58 kişi gözaltına alındı.

Gözden kaçırmayın

"10 milyarlarca Euro'yu çöpe atmanın ne anlamı var, kime kazancı var?" "10 milyarlarca Euro'yu çöpe atmanın ne anlamı var, kime kazancı var?"

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan ve aralarında iki gazetecinin de bulunduğu 56 kişi ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı, 2 kişinin ise gözaltı süresi uzatıldı.