Diyanet'ten medya alanında 30 kişilik kadro ilanı

Diyanet İşleri Başkanlığı medya alanında 30 kişilik kadro ilanı açtı. Kurum, spiker ve kameraman gibi alanlarda alım yapacak.

GÜNDEM 14.09.2021 - 11:15 14.09.2021 - 11:23

Diyanet İşleri Başkanlığı medya alanında 30 kişilik kadro ilanı açtı. Kurum, spiker ve kameraman gibi alanlara alım yapacağını açıkladı. Daha önce de müftülüklere, “sosyal medyada aktif olunması” talimatını veren Diyanet İşleri Başkanlığı; 4 yönetmen, 4 spiker, 5 kameraman, 8 prodüktör, 2 ışıkçı, 3 montajcı ve 4 ses kayıtçısı alacağını açıkladı. 

ALIMLAR SÖZLÜ SINAVLA YAPILACAK

Alımların sözlü sınavla yapılacağı belirtilen ilanda, “Spiker unvanına başvuru yapacak adaylar için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı en az 80 saatlik sunuculuk/spikerlik kursu aldığını gösterir belgeye sahip olması” gibi şartlara yer verdi.

"BU DİYANET'İN İŞİ DEĞİL"

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel Diyanet'in alımlarını şöyle değerlendirdi: "RTÜK iktidarın terbiye edicisi gibi çalışıyor. Yani yandaşsan kusuru görmüyor üstünü örtüyor. Ama gerçekler dile getirilince cezalandırıyor. Diyanet de yeni kadrolaşmayla hem sosyal medyada hem medyada etkin olmak istiyor. Ancak bu Diyanet’in işi değil”

"BU TAMAMEN ERDOĞAN'I KURTARMA HAREKATININ BİR PARÇASI"

Diyanet’in “tek adam yönetimindeki bir kurum” haline getirilmek istendiğini söyleyen Sertel, “Kendi medyalarını oluşturmaya çalışıyorlar ve burada propaganda yapacaklar. Bu tamamen Erdoğan’ı kurtarma harekâtının bir parçası ve bunu dini kullanarak yapacaklar” diye konuştu. 

"İKTİDARIN GİTMEMEK İÇİN SARILDIĞI İP, DİN"

Sertel, Türkiye’de toplum, din üzerinden bölünme yaratılmaya çalışıldığını vurgulayarak “Ali Erbaş da burada bir figür gibi kullanılıyor. İlk seçimde bu iktidar gidecek ama gitmemek için sarıldığı ip, din” dedi. Erdoğan’ın tek düşüncesinin tekrar seçilmek olduğunu söyleyen Sertel, “Bütün yatırımlarını da bunun için yapıyor. Toplumu, işsizleri, atanmayan öğretmenleri, sağlıkçıları, gençleri hiçbir şeyi düşünmüyor. Diyanet İşleri’nin yaptığı da tamamen Tayyip Erdoğan’ın sistemine ve düzenine hizmet etmektedir. Ancak bu onların kurtuluşu olmayacak” diye konuştu. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@